Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 03.12.2018

  Współpraca z ForumCO2 i ForumOEEiG:

  W dniach 22-23 listopada odbył się kongres Forum CO2 oraz Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, dwóch organizacji skupiających różne dziedziny polskiego przemysłu i stanowiących platformę współpracy w rozwiązywaniu bieżących problemów oraz konsultowaniu projektów rozporządzeń, przepisów, ustaw bezpośrednio wpływających na funkcjonowanie przemysłu. Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego jest członkiem obydwóch forów reprezentując całą branżę wapienniczą. Kongres podsumował efekty działań wykonywanych w 2018 r. i ustalił priorytetowe działania na 2019 rok.

  kategorie:

 • 26.11.2018

  Nawiązanie współpracy z FDPA na rzecz polskiego rolnictwa:

  W dniu 7.11.2018 Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa FDPA zorganizowała w Warszawie konferencję uruchamiającą dwuletnią kampanię informacyjną zaadresowaną do doradców rolnych oraz do rolników mając na celu przybliżenie wymagań jakie przed rolnikami stawia Program Azotanowy, wprowadzony latem 2018 jako odpowiedź Polski na zastrzeżenia Komisji Europejskiej w związku z niespełnianiem przez nasz kraj wymogów Dyrektywy Azotanowej. Na spotkaniu w siedzibie FDPA w Warszawie w dn. 21.11.2018 Stowarzyszenie zadeklarowało wsparcie w działaniach edukacyjnych FDPA i podzielenie się swoimi doświadczeniami z lat 2006-2018 oraz materiałami edukacyjnymi.

  kategorie:

 • 07.11.2018

  Konferencja "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie" i wykłady o wapnowaniu gleb:

  W dn. 7. listopada 2018 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja pt. Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, zorganizowana przez redakcję czasopisma Farmer. Wśród wielu ciekawych wykładów był także dotyczący wapnowania gleb: dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podkreślał jak ważny jest uregulowany odczyn, chociażby w kontekście wykorzystania składników pokarmowych oraz kształtowania sytemu korzeniowego roślin uprawnych. Naukowiec mówił także o roli wapnia dla roślin. Frekwencja konferencji była bardzo dobra a stoisko informacyjne Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem.

  kategorie:

 • 30.03.2014

  Filmy edukacyjne Stowarzyszenia dostępne na YouTube

  Uruchomiliśmy własny kanał na YouTube, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać filmy edukacyjne dotyczące produktów wapienniczych i ich zastosowań w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska.
 • 28.03.2014

  Spotkanie z Ministrem Rolnictwa Markiem Sawickim

  Przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w spotkaniu z nowym Ministrem Rolnictwa - panem Markiem Sawickim, na zaproszenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Przedstawiciele Stowarzyszenia zaapelowali do Pana Ministra o uwzględnienie nakładów na wapnowanie gleb w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz o kontynuację prac nad długofalowym programem wapnowania gleb w Polsce.

  kategorie: