Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 01.12.2009

  Nasz apel do przemysłu energetycznego

  Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego wystosowało w imieniu swoich członków pismo do Zarządów 8 elektrowni polskich z prośbą o zmiany w procesach przetargowych na sorbenty do odsiarczania spalin. Poniżej treść pisma. Informacje o sorbentach do odsiarczania spalin metodami wapienniczymi znajdują się w naszej najnowszej broszurze informacyjnej w dziale: zastosowania_produktow/ochrona_srodowiska/wiedza_technicznaStowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego wystosowało w imieniu swoich członków pismo do Zarządów 8 elektrowni polskich z prośbą o zmiany w procesach przetargowych na sorbenty do odsiarczania spalin. Poniżej treść pisma. Informacje o sorbentach do odsiarczania spalin metodami wapienniczymi znajdują się w naszej najnowszej broszurze informacyjnej w dziale: zastosowania_produktow/ochrona_srodowiska/wiedza_techniczna
 • 22.10.2009

  Barbórka - tradycyjne święto górnicze

  Barbórka to tradycyjne święto górnicze obchodzone 4 grudnia, w dniu św. Barbary, patronki górników.

  W tradycji górniczej Barbórka rozpoczyna się poranną uroczysta mszą św w kościele lub cechowni. Tego dnia można usłyszeć tradycyjną orkiestrę górniczą i podziwiać górnicze stroje galowe. Do znanych zwyczajów należy "skok przez skórę", który jest nieodłączną częścią przyjęcia nowych adeptów do braci górniczej. W tym dniu odbywają się też Karczmy Piwne i Combry Babskie, czyli biesiadne spotkania starszych i młodszych górników przed "Wysokim Prezydium w sprawach piwnych i nie tylko piwnych, nigdy nieomylnym". Gwarkowie podzieleni są na dwie tablice: "Tablicę Prawą"- tę lepszą i wcale nie od niej gorszą "Tablicę Lewą".

  kategorie:

 • 10.09.2009

  Zapraszamy na jubileuszowe XXI Seminarium Techniczne PSWNA

  Zapraszamy na jubileuszowe XXI Seminarium Techniczne PSWNA XXI wiek w drogownictwie, które odbędzie się w dniach 4 - 6 listopada 2009 w Józefowie k. Warszawy.

  kategorie: