Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 30.03.2014

  Filmy edukacyjne Stowarzyszenia dostępne na YouTube

  Uruchomiliśmy własny kanał na YouTube, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać filmy edukacyjne dotyczące produktów wapienniczych i ich zastosowań w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska.
 • 04.11.2013

  SPW na XXIX Seminarium PSWNA

  W dniach 28-30.10.2013 odbyło się XXIX Seminarium Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. W sesji zatytułowanej "Nawierzchnie na kolejne 25 lat" została wygłoszona prezentacja pt. "Zastosowanie wapna hydratyzowanego w mieszankach mineralno-asfaltowych jako wielofunkcyjnego dodatku poprawiającego odporność nawierzchni na koleinowanie oraz zwiększającego trwałość nawierzchni".

  kategorie:

 • 21.05.2013

  Debiut publikacji "Wykorzystanie kruszyw węglanowych w drogownictwie" na Targach AUTOSTRADA 2013

  Nowa publikacja Stowarzyszenia pt. "Wykorzystanie kruszyw węglanowych w drogownictwie" autorstwa Prof. Marka Iwańskiego z Politechniki Świętokrzyskiej, ukazała się podczas targów AUTOSTRADA 2013

  kategorie:

 • 10.05.2012

  Publikacja nt wapna hydratyzowanego do zastosowań w drogownictwie

  Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Wapna wydało nową broszurę pod tytułem: "Wapno hudratyzowane - sprawdzony dodatek do trwałych nawierzchni asfaltowych".

  Publikacja powstała dzięki pracy zespołu roboczego ds. mieszanek mineralno-asfaltowych (AFT-Asphalt Task Force) działającego w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Wapna (EuLA) i jest próbą podsumowania istniejącej wiedzy na temat modyfikacji mieszanek mineralno-asfaltowych.

  kategorie:

 • 10.09.2009

  Zapraszamy na jubileuszowe XXI Seminarium Techniczne PSWNA

  Zapraszamy na jubileuszowe XXI Seminarium Techniczne PSWNA XXI wiek w drogownictwie, które odbędzie się w dniach 4 - 6 listopada 2009 w Józefowie k. Warszawy.

  kategorie: