Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 01.03.2019

  Wykłady dla profesjonalistów z branży drogownictwa:

  W styczniu i lutym uczestniczyliśmy w seminariach przeznaczonych dla profesjonalistów branży drogowej, zorganizowanych przez firmę Biotop w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i Lublinie w ramach cyklu seminariów "Budownictwo drogowe i infrastruktura drogowa". Wygłosiliśmy na nich prezentacje o stabilizacji gruntów wapnem oraz o kruszywach węglanowych jako sprawdzonym materiale do wykonywania warstw konstrukcyjnych nawierzchni i do betonów. Po wykładach stoisko informacyjne Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników seminarium. Kolejne edycje są zaplanowane na jesień 2019. Zapraszamy!

  kategorie:

 • 18.02.2019

  Turniej Budowlany Złota Kielnia na targach BUDMA 2019:

  Na Międzynarodowych Targach BUDMA odbył się finał ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego Złota Kielnia, w którym uczestniczyło kilkuset uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego było współorganizatorem tegorocznej edycji turnieju, patronowało konkurencji w zawodzie tynkarz. W ścisłym finale spotkało się sześciu najlepszych w tej konkurencji uczniów, przyszłych profesjonalistów, którzy po egzaminie teoretycznym, w dniu 14.02.2019 wykonywali zadanie praktyczne polegające na samodzielnym wykonaniu masy tynkarskiej oraz położeniu tynku na wcześniej przygotowanych murkach egzaminacyjnych. Stoisko Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających w dniu odbywania się konkurencji. Cieszymy się, że młodzi profesjonaliści, a także zwiedzający targi, wykazują rosnące zainteresowanie tradycyjnymi tynkami cementowo-wapiennymi.

  kategorie:

 • 26.11.2018

  Nawiązanie współpracy z FDPA na rzecz polskiego rolnictwa:

  W dniu 7.11.2018 Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa FDPA zorganizowała w Warszawie konferencję uruchamiającą dwuletnią kampanię informacyjną zaadresowaną do doradców rolnych oraz do rolników mając na celu przybliżenie wymagań jakie przed rolnikami stawia Program Azotanowy, wprowadzony latem 2018 jako odpowiedź Polski na zastrzeżenia Komisji Europejskiej w związku z niespełnianiem przez nasz kraj wymogów Dyrektywy Azotanowej. Na spotkaniu w siedzibie FDPA w Warszawie w dn. 21.11.2018 Stowarzyszenie zadeklarowało wsparcie w działaniach edukacyjnych FDPA i podzielenie się swoimi doświadczeniami z lat 2006-2018 oraz materiałami edukacyjnymi.

  kategorie:

 • 30.03.2014

  Filmy edukacyjne Stowarzyszenia dostępne na YouTube

  Uruchomiliśmy własny kanał na YouTube, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać filmy edukacyjne dotyczące produktów wapienniczych i ich zastosowań w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska.
 • 02.10.2010

  O produktach wapienniczych w magazynach branżowych

  W miesiącu wrześniu nasze artykuły pokazały sie w następujących tytułach:
  1) Rolnik Dzierżawca nr 9/2010 zapraszamy osoby zainteresowane wapnowaniem terenów popowodziowych ;
  2) Materiały Budowlane nr 9/2010 dla ciekawych tematu "Wapno a elewacje z klinkieru"
  3) Magazyn Autostrady nr 10/2010 jeśli chesz wiedzieć więcej o kruszywach wapiennych.

  Zapraszamy do lektury !!!