Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 11.12.2013

  Spotkanie z polskimi posłami w Parlamencie Europejskim

  Przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się w Strasburgu z grupą polskich posłów do Parlamentu Europejskiego celem naświetlenia zagrożenia jakie dla przemysłu wapienniczego w Polsce stanowi potencjalne usunięcie sektora wapienniczego z listy Carbon Leakage. Lista ta obejmuje przemysły narażone na tzw. ucieczkę emisji CO2 z powodu przeniesienia produkcji poza obszar Unii Europejskiej.

  kategorie:

 • 22.11.2013

  III Konferencja "Nauka - Boznes - Rolnictwo"

  W dniu 21. listopada odbyła się III Konferencja "Nauka - Biznes - Rolnictwo" zorganizowana w Puławach przez Centrum Kompetencji Puławy. Wydarzenie zgromadziło wiodące autorytety w dziedzinie rolnictwa, a jednym z tematów poruszonych w debacie był stan gleb w Polsce, jej zakwaszenie na znacznych obszarach oraz konieczność długofalowego i planowego działania w celu poprawy jej stanu.

  kategorie:

 • 04.11.2013

  SPW na XXIX Seminarium PSWNA

  W dniach 28-30.10.2013 odbyło się XXIX Seminarium Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. W sesji zatytułowanej "Nawierzchnie na kolejne 25 lat" została wygłoszona prezentacja pt. "Zastosowanie wapna hydratyzowanego w mieszankach mineralno-asfaltowych jako wielofunkcyjnego dodatku poprawiającego odporność nawierzchni na koleinowanie oraz zwiększającego trwałość nawierzchni".

  kategorie:

 • 27.08.2013

  SPW zostało członkiem Konsorcjum Centrum Kompetencji PUŁAWY

  Stowarzyszenie przystąpiło do Konsorcjum Centrum Kompetencji Puławy, którego jednym z głównych celów jest zbliżenie świata nauki, producentów oraz rolników.
  Członkami CK Puławy są: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, Instytut Nawozów Sztucznych, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy, Puławska Szkoła Wyższa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Krajowa Stacja Chemiczno - Rolnicza, Krajowa Federacja Producentów Zbóż, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roslin Białkowych.
  Więcej informacji o tej organizacji na www.ckpulawy.com

  kategorie:

 • 24.07.2013

  SPW zostało członkiem wspierającym Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych

  Rada Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych podjęła decyzję o przyjęciu naszego Stowarzyszenia na członka wspierającego Federacji. Wiecej informacji o tej organizacji: www.fbzpr.org.pl

  kategorie: