Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 28.03.2014

  Spotkanie z Ministrem Rolnictwa Markiem Sawickim

  Przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w spotkaniu z nowym Ministrem Rolnictwa - panem Markiem Sawickim, na zaproszenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Przedstawiciele Stowarzyszenia zaapelowali do Pana Ministra o uwzględnienie nakładów na wapnowanie gleb w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz o kontynuację prac nad długofalowym programem wapnowania gleb w Polsce.

  kategorie:

 • 22.11.2013

  III Konferencja "Nauka - Boznes - Rolnictwo"

  W dniu 21. listopada odbyła się III Konferencja "Nauka - Biznes - Rolnictwo" zorganizowana w Puławach przez Centrum Kompetencji Puławy. Wydarzenie zgromadziło wiodące autorytety w dziedzinie rolnictwa, a jednym z tematów poruszonych w debacie był stan gleb w Polsce, jej zakwaszenie na znacznych obszarach oraz konieczność długofalowego i planowego działania w celu poprawy jej stanu.

  kategorie:

 • 27.08.2013

  SPW zostało członkiem Konsorcjum Centrum Kompetencji PUŁAWY

  Stowarzyszenie przystąpiło do Konsorcjum Centrum Kompetencji Puławy, którego jednym z głównych celów jest zbliżenie świata nauki, producentów oraz rolników.
  Członkami CK Puławy są: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, Instytut Nawozów Sztucznych, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy, Puławska Szkoła Wyższa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Krajowa Stacja Chemiczno - Rolnicza, Krajowa Federacja Producentów Zbóż, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roslin Białkowych.
  Więcej informacji o tej organizacji na www.ckpulawy.com

  kategorie:

 • 24.07.2013

  SPW zostało członkiem wspierającym Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych

  Rada Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych podjęła decyzję o przyjęciu naszego Stowarzyszenia na członka wspierającego Federacji. Wiecej informacji o tej organizacji: www.fbzpr.org.pl

  kategorie:

 • 28.09.2012

  Konferencja "Wapnowanie gleb - wyzwanie dla polskiej gospodarki"

  W dniu 26 września 2012 r. w Puławach odbyła się konferencja pt. "Wapnowanie gleb - wyzwanie dla polskiej gospodarki" którą Stowarzyszenie zorganizowało we współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowym Instytutem Badawczym.
  Patronatu Honorowego udzieliły Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Gosdpodarki, a Patronatem Medialnym konferencję objęli TopAgrar oraz TVP Lublin.
  Celem konferencji było zwrócenie uwagi na jakość gleb w Polsce w aspekcie rolnym a także środowiskowym. Wśród gości konferencji licznie byli reprezentowani przedstawiciele z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Gospodarki którzy brali aktywny udział w panelach dyskusyjnych. Bardzo dobrze były reprezentowane środowiska naukowe i opiniotwórcze. Obecne były najważniejsze w Polsce media rolnicze.

  kategorie: