Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 03.12.2018

  Współpraca z ForumCO2 i ForumOEEiG:

  W dniach 22-23 listopada odbył się kongres Forum CO2 oraz Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, dwóch organizacji skupiających różne dziedziny polskiego przemysłu i stanowiących platformę współpracy w rozwiązywaniu bieżących problemów oraz konsultowaniu projektów rozporządzeń, przepisów, ustaw bezpośrednio wpływających na funkcjonowanie przemysłu. Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego jest członkiem obydwóch forów reprezentując całą branżę wapienniczą. Kongres podsumował efekty działań wykonywanych w 2018 r. i ustalił priorytetowe działania na 2019 rok.

  kategorie:

 • 30.03.2014

  Filmy edukacyjne Stowarzyszenia dostępne na YouTube

  Uruchomiliśmy własny kanał na YouTube, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać filmy edukacyjne dotyczące produktów wapienniczych i ich zastosowań w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska.
 • 01.12.2009

  Nasz apel do przemysłu energetycznego

  Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego wystosowało w imieniu swoich członków pismo do Zarządów 8 elektrowni polskich z prośbą o zmiany w procesach przetargowych na sorbenty do odsiarczania spalin. Poniżej treść pisma. Informacje o sorbentach do odsiarczania spalin metodami wapienniczymi znajdują się w naszej najnowszej broszurze informacyjnej w dziale: zastosowania_produktow/ochrona_srodowiska/wiedza_technicznaStowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego wystosowało w imieniu swoich członków pismo do Zarządów 8 elektrowni polskich z prośbą o zmiany w procesach przetargowych na sorbenty do odsiarczania spalin. Poniżej treść pisma. Informacje o sorbentach do odsiarczania spalin metodami wapienniczymi znajdują się w naszej najnowszej broszurze informacyjnej w dziale: zastosowania_produktow/ochrona_srodowiska/wiedza_techniczna