Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 30.03.2014

  Filmy edukacyjne Stowarzyszenia dostępne na YouTube

  Uruchomiliśmy własny kanał na YouTube, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać filmy edukacyjne dotyczące produktów wapienniczych i ich zastosowań w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska.
 • 28.03.2014

  Spotkanie z Ministrem Rolnictwa Markiem Sawickim

  Przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w spotkaniu z nowym Ministrem Rolnictwa - panem Markiem Sawickim, na zaproszenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Przedstawiciele Stowarzyszenia zaapelowali do Pana Ministra o uwzględnienie nakładów na wapnowanie gleb w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz o kontynuację prac nad długofalowym programem wapnowania gleb w Polsce.

  kategorie:

 • 22.11.2013

  III Konferencja "Nauka - Boznes - Rolnictwo"

  W dniu 21. listopada odbyła się III Konferencja "Nauka - Biznes - Rolnictwo" zorganizowana w Puławach przez Centrum Kompetencji Puławy. Wydarzenie zgromadziło wiodące autorytety w dziedzinie rolnictwa, a jednym z tematów poruszonych w debacie był stan gleb w Polsce, jej zakwaszenie na znacznych obszarach oraz konieczność długofalowego i planowego działania w celu poprawy jej stanu.

  kategorie:

 • 27.08.2013

  SPW zostało członkiem Konsorcjum Centrum Kompetencji PUŁAWY

  Stowarzyszenie przystąpiło do Konsorcjum Centrum Kompetencji Puławy, którego jednym z głównych celów jest zbliżenie świata nauki, producentów oraz rolników.
  Członkami CK Puławy są: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, Instytut Nawozów Sztucznych, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy, Puławska Szkoła Wyższa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Krajowa Stacja Chemiczno - Rolnicza, Krajowa Federacja Producentów Zbóż, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roslin Białkowych.
  Więcej informacji o tej organizacji na www.ckpulawy.com

  kategorie:

 • 24.07.2013

  SPW zostało członkiem wspierającym Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych

  Rada Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych podjęła decyzję o przyjęciu naszego Stowarzyszenia na członka wspierającego Federacji. Wiecej informacji o tej organizacji: www.fbzpr.org.pl

  kategorie: