Wydarzenia

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia w naszym Stowarzyszeniu.

 • 30.03.2014

  Filmy edukacyjne Stowarzyszenia dostępne na YouTube

  Uruchomiliśmy własny kanał na YouTube, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać filmy edukacyjne dotyczące produktów wapienniczych i ich zastosowań w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska.
 • 28.03.2014

  Spotkanie z Ministrem Rolnictwa Markiem Sawickim

  Przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w spotkaniu z nowym Ministrem Rolnictwa - panem Markiem Sawickim, na zaproszenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Przedstawiciele Stowarzyszenia zaapelowali do Pana Ministra o uwzględnienie nakładów na wapnowanie gleb w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz o kontynuację prac nad długofalowym programem wapnowania gleb w Polsce.

  kategorie:

 • 11.12.2013

  Spotkanie z polskimi posłami w Parlamencie Europejskim

  Przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się w Strasburgu z grupą polskich posłów do Parlamentu Europejskiego celem naświetlenia zagrożenia jakie dla przemysłu wapienniczego w Polsce stanowi potencjalne usunięcie sektora wapienniczego z listy Carbon Leakage. Lista ta obejmuje przemysły narażone na tzw. ucieczkę emisji CO2 z powodu przeniesienia produkcji poza obszar Unii Europejskiej.

  kategorie:

 • 22.11.2013

  III Konferencja "Nauka - Boznes - Rolnictwo"

  W dniu 21. listopada odbyła się III Konferencja "Nauka - Biznes - Rolnictwo" zorganizowana w Puławach przez Centrum Kompetencji Puławy. Wydarzenie zgromadziło wiodące autorytety w dziedzinie rolnictwa, a jednym z tematów poruszonych w debacie był stan gleb w Polsce, jej zakwaszenie na znacznych obszarach oraz konieczność długofalowego i planowego działania w celu poprawy jej stanu.

  kategorie:

 • 04.11.2013

  SPW na XXIX Seminarium PSWNA

  W dniach 28-30.10.2013 odbyło się XXIX Seminarium Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. W sesji zatytułowanej "Nawierzchnie na kolejne 25 lat" została wygłoszona prezentacja pt. "Zastosowanie wapna hydratyzowanego w mieszankach mineralno-asfaltowych jako wielofunkcyjnego dodatku poprawiającego odporność nawierzchni na koleinowanie oraz zwiększającego trwałość nawierzchni".

  kategorie: